Mar 24, 2014
admin

Водопостачання і каналізація монтаж…

Як зробити простий зварювальний апарат своїми рукамі.Провести водопровід і каналізацію, зробити вольєри для домашніх тварин і птахів, красиві підставки для квітів і багато інших корисних в господарстві речей вам допоможе зварювальний апарат, виготовлений з доступних деталей і матеріалів. З електродами діаметром ikura.2ch.net до 4 мм їм можна зварювати метал товщиною 1 - 20 мм. Саморобний зварювальний апарат працює від мережі змінного струму напругою 220 або 330 В.

Основа його - трифазний понижуючий трансформатор 380/36 В, потужностей 1 - 2 кВт, призначений для живлення зниженою напругою електроінструменту. Годиться навіть примірник з одного перегорілої обмоткою.

Не розбираючи сердечник, зніміть з усіх котушок вторинні обмотки, перекусивши мідну шину в декількох місцях. Первинні обмотки крайніх котушок не чіпайте, а середню перемотайте тим же дротом, роблячи через кожні 30 витків відводи. У загальній складності їх повинно бути 8 - 10, тому надягніть на кожен бирку з номером.

Потім на двох крайніх котушках намотайте до повного заповнення вторинну обмотку, скориставшись трифазним силовим багатожильним кабелем, що складається з трьох проводів діаметром 6-8 мм і одного більш тонкий. Він витримує великий струм, має надійну ізоляцію, завдяки його гнучкості вдається виконати щільну намотування без попереднього розбирання агрегату. Всього піде близько 25 м такого кабелю. Його можна замінити і проводом меншого перетину, склавши жили при намотуванні вдвічі.

Клеми для висновків вторинної обмотки зварювального трансформатора виготовте з мідної трубки діаметром 10 - 12 мм і довжиною 30 - 40 мм. З одного боку расклепать її і в довірені пластині просвердлите отвір діаметром 10 мм, а з іншого вставте ретельно зачищені дроти, обіжміть їх легкими ударами молотка, а потім для поліпшення контакту зробіть на поверхні трубки насічки керном.

З панелі, розташованої на верху трансформатора, видаліть штатні гвинти з гайками і замініть їх двома новими з різьбленням М10 (бажано мідними) - до них будуть приєднані клеми вторинної обмотки.

Для висновків первинної обмотки зробіть окрему додаткову плату з текстоліту товщиною 3 мм і прикріпіть до трансформатора, як показано на малюнку. Попередньо просвердлите в ній 10 - 11 отворів діаметром 6 мм і вставте в них гвинти Мб з двома гайками та шайбами. Якщо апарат буде живитися від мережі 220 В, то дві крайні обмотки з'єднайте паралельно, а середню підключіть до них послідовно (з м. електричну схему трансформатора).

Ще краще установка працює від мережі 380 В. У цьому випадку всі первинні обмотки зварювального трансформатора з'єднайте послідовно - спочатку дві крайні, а потім середню. Висновки крайніх обмоток підключіть до загальної клеми, а два інших - до клеми «Різка». Відводи середньої обмотки підуть відповідно до клем "1", "2", "3" і т. д. Середня обмотка зварювального трансформатора виконує функцію додаткового індуктивного опору в ланцюзі крайніх, знижуючи напругу і струм у вторинній обмотці.

Електродотримачі (див. рис.) Виготовлений з труби 3 / 4 "завдовжки 250 мм. З обох сторін труби на відстані 40 і 30 мм від її торців випиляєте ножівкою виїмки глибиною в половину діаметру. А щоб електрод можна було притискати до власника, приваріть до трубі над більшою виїмкою відрізок сталевого дроту діаметром 6 мм. З протилежного боку просвердлите отвір діаметром 8,2 мм і за допомогою мідної клеми і гвинта M8 з гайкою підключіть до власника відрізок такого ж кабелю, яким намотана вторинна обмотка. Зверху на трубу надіньте гумовий або капронову шланг з відповідним внутрішнім діаметром.

Зварювальний апарат підключають до мережі через рубильник проводами перетином не менше 1,5 мм2 - один до клеми "Заг.", А інший - до одного з висновків "1" - "8" (в залежності від величини зварювального струму). Найбільший струм буде при підключенні до клеми "Різка".

Не забувайте, що зварювальний апарат призначений для виконання порівняно невеликого обсягу робіт. Тому після використання 10 - 15 електродів діаметром 3 мм йому необхідно дати охолонути. Відповідно з електродами діаметром 4 мм час безперервної роботи установки ховається скоротити ще більше. Зате з електродами діаметром 2 мм можна діяти без вимушених перерв (температура нагріву трансформатора не перевищує 70 - 80 °).

У режимі "Різка" зварювальний апарат нагрівається швидше за все, тому й "відпочивати" він у цьому випадку повинен частіше. Різати можна метал практично будь-який використовується в побуті товщини.

Escribir un comentario



¡Únete a nuestra comunidad!

Bienvenido a nuestra comunidad. Suscríbete a nuestro blog y mantente al día de todas nuestras noticias y novedades.

¡Síguenos en twitter!

Archives

Categorías